کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس مانند سایر انواع کابینت آشپزخانه تخت تاثیر عوامل متعددی قرار گرفته و به همین دلیل در زمان سفارش و خرید آنها با تنوع بالای قیمت مواجه خواهید بود. های گلاس نوعی کابینت مدرن می باشد که دارای بدنه ام دی اف بوده و از ورق های شیشه ای و براق برای روکش آنها استفاده میشود و نسبت به کابینت چوبی و ممبران ارزان تر است. آرمان فراز مهام؛ تولید کننده کابینت های گلاس و سایر انواع کابینت آشپزخانه در ادامه هر آنچه که باید درباره قیمت این گروه از کابینت ها بدانید از قبیل نحوه محاسبه نرخ و فاکتورهای مهم در آن اشاره خواهد داشت.

قیمت روکش کابینت های گلاس

همان طور که اشاره شد، کابینت های های گلاس دارای بدنه ام دی اف بوده و برای روکش آنها از ورق های براق و شیشه ای های گلاس استفاده میشود. این ورق ها از نظر کیفیت تنوع بالایی داشته و توسط برندهای مختلف تولید میشوند. به همین دلیل نوع لایه های گلاس به کار رفته در کابینت می تواند منجر به گران یا ارزان تر شدن آن شود.

نکته بسیار مهم اینکه، کابینت آشپزخانه از جمله تجهیزات مورد نیاز در ساختمان می باشد که برای سالهای بسیار طولانی تعویض نمیشوند و به همین دلیل نباید بخاطر ارزان تر شدن آن، از کیفیت چشم پوشی شود. لذا پیشنهاد می کنیم اگر دلیل گران تر بودن نرخ کابینت های گلاس جنس لایه رویی آنها می باشد، پرداخت هزینه بیشتر را بپذیرید تا سالها طولانی از انتخاب و خرید خود راضی باشید.

قیمت بدنه کابینت های گلاس

کابینت های گلاس مانند سایر کابینت های مدرن از قبیل کابینت ممبران دارای بدنه ام دی اف می باشد و به همین دلیل مقاومت خوبی در برابر وزن دارند. ام دی اف های به کار رفته برای بدنه کابینت دارای کیفیت های متفاوتی بوده و قیمت ارائه شده برای آنها توسط برندهای مختلف با هم فرق دارد. یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در گران یا ارزان تر شدن نرخ کابینت های گلاس نقش داشته باشد، جنس ام دی اف و داخلی یا خارجی بودن آنها می باشد.

قیمت طراحی کابینت های گلاس

به عنوان اولین گام در فرآیند ساخت کابینت کلاسیک، مدرن و غیره می توان به طراحی آن اشاره نمود که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی کار نهایی خواهد داشت. افرادی که در این زمینه فعالیت دارند با توجه به کیفیت و منحصر به فرد بودن طراحی و همچنین ارائه طرح سه بعدی قیمت های متفاوتی را برای کار خود در نظر میگیرند که در نهایت بر نرخ کابینت های گلاس تاثیرگذار است. اجزای به کار رفته در کابینت ها، تعداد و نوع آنها و همچنین استفاده یا عدم استفاده از دستگیره برای درب ها و غیره همگی از جمله جزئیاتی می باشند که طراح حرفه ای باید به ان توجه داشته باشد.

قیمت کابینت های گلاس زمینی

در محاسبه قیمت کابینت آشپزخانه در مدل ها و جنس های مختلف، زمینی و دیواری بودن آنها اصلی ترین فاکتور می باشد. به عنوان مثال، در نرخ کابینت های گلاس زمینی که بر اساس متر طول در نظر گرفته میشود، ابعاد استاندارد آنها ارتفاع 90 و عمق 60 سانتی متر در نظر گرفته میشود. توجه داشته باشید که 90 سانتی متر در نظر گرفته شده برای این کابینت ها به معنای حدود 15 سانتی متر پاخور و پایه، 72 سانتی متر یونیت یا همان کابین و حدود 3 سانتی متر صفحه رویی کابینت می باشد.

کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس دیواری

کابینت های دیواری همان طور که از نامشان مشخص است بر روی دیوار نصب شده و در همان کابینت های ردیف بالایی در آشپزخانه ها می باشند. برای محاسبه قیمت کابینت دیواری های گلاس ارتفاع استاندارد آنها 70 سانتی متر و عمق 35 سانتی متر در نظر گرفته میشود. بر اساس قوانین ارائه شده توسط اتحادیه کابینت سازان، قیمت هر متر کابینت به معنای 60 درصد قیمت کابینت های زمینی و 40 درصد دیواری می باشد. به عبارت دیگر، قیمت ارائه شده برای هر متر کابینت های گلاس اگر 3000000 می باشد، به معنای این است که 1800000 تومان آن برای متعلق به کابینت های ردیف پایین بوده و 1200000 آن برای ردیف بالایی و دیواری می باشد.

قیمت کابینت های گلاس کمدی

بر اساس میزان فضای موجود در آشپزخانه و طراحی در نظر گرفته شده برای کابینت های آن، ممکن است از کابینت های ایستاده یا کمدی نیز در آنها استفاده شود. این کابینت ها از زمین شروع شده و هم ارتفاع با کابینت های دیواری می باشند. بر اساس قوانین اتحادیه در محاسبه نرخ کابینت های گلاس برای کابینت های کمدی 180 درصد از قیمت در نظر متر طول در نظر گرفته میشود. به عبارت دیگر، قیمت آنها 3 برابر کابینت های زمینی می باشد.

قیمت جزیره کابینت های گلاس

کابینت های به کار رفته در آشپزخانه از نظر ابعاد و ارتفاع و همچنین کاربری تنوع زیادی دارند، به عنوان مثال در کابینت های مدرن از جزیره استفاده میشود که در قسمت ورودی آشپزخانه قرار میگیرند. با توجه به اینکه کانتر یا همان جزیره در سالهای اخیر کاربرد زیادی پیدا کرده است، لازم است از تاثیر آن بر قیمت نهایی اطلاع داشته باشید. از هر قیمت هر متر طول کابینت، 90 درصد آن متعلق به کابینت های جزیره می باشد، به عبارت دیگر، تاثیر آنها یک و نیم برابر بیشتر از نوع زمینی است.

علاوه بر موارد فوق، جنس دستگیره، لولا و سایر یراق آلات به کار رفته در کابینت ها، تاثیر زیادی بر نرخ کابینت های گلاس دارند. همچنین لازم به ذکر است که اجرت ساخت کابینت نیز در کارگاه های تولید کابینت بر اساس سابقه فعالیت و همچنین تخصص و ظرافت به کار رفته در کار متفاومت می باشد.

استعلام قیمت روز کابینت های گلاس

همان طور که در طول متن اشاره شد، فاکتورهای زیادی بر نرخ کابینت های گلاس تاثیر گذار می باشند و مهم تر از همه اینکه، نوسانات نرخ ارز نیز بر تمام هزینه های صنعت کابینت سازی تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل نرخ ثابت و مشخصی را نمی توان به صورت همیشگی برای کابینت ارائه داد. برای استعلام و اطلاع از قیمت روز کابینت می توانید با کارشناسان با شماره 09127307154 – 02156618263 تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *