طراحی آپارتمان بسیار کوچک

طراحی داخلی آپارتمان 18 متری

این آپارتمان بسیار کوچک واقع در شهر بوینوس آیرس، آرژانتین تنها در مساحت 18 متر مربع توسط گروه معماری IR Arquitectura طراحی و به اجرا رسیده است. فضای داخلی این خانه کوچک به شکل بسیار مینیاتوری، زیبا و با ارائه راهکار هایی برای راحتی طراحی شده است. این خانه در یک ساختمان کلاسیک قرار گرفته است که نمونه باشکوهی از روند تطبیق زیبایی دکوراسیون در حین کاربردی بودن برای آسایش بیشتر محسوب می شود.

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

 

بالکن این آپارتمان بسیار کوچک به شکلی خاص طراحی شده و منجر به ایجاد معماری منحصر به فردی شده است. این بالکن مکانی چالش برانگیز و با حسی هنری و رویکردی هوشمندانه به همراه شفافیت فضایی را خلق کرده است.

 

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

 

در نمای این ساختمان بالکن ظربفی با بازشو های شیشه ایی و ساختاری گشوده به همراه نورگیری در سقف مشاهده می شود. که موجب پویایی فضا شده اند و تداعی کننده جلوه ایی معاصر می باشند. در داخل فضای این آپارتمان،آرایش فضایی با کف بتنی و صاف نیز بی تاثیر در سبک شکل گرفته از فضا نمی باشد.

 

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

تعبیه بخش هایی برای فضای ذخیره سازی پنهان و استفاده از عناصر مبلمانی تاشو (مثل میز ناهار خوری) از راهکار های معماری و طراحی هوشمندانه این ساختمان محسوب می شود. این عناصر مبلمانی به راحتی از کمدها خارج می شوند و فضایی برای غذاخوردن و یا مطالعه افراد را فراهم می سازند.

 

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

در قسمت دیگر این آپارتمان کوچک، تخت خوابی مشاهده می شود که بر روی یک پلت فرم و با لاتر از سطح کف قرار گرفته است. با این راهکار علاوه بر تفکیک فضای خواب و استراحت، موجب ایجاد فضایی خصوصی تر شده است. هم چنین از پله های تخت خواب و قسمت زیرین آن فضایی برای ذخیره سازی تعبیه شده است. معماران این قسمت را با ایجاد قفسه هایی برای المان های دکوری و کتاب از دید مستقیم پنهان نموده اند و با ایجاد سطوح فضای موجود بیشتری را به وجود آمده است.

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی این آپارتمان به رنگ سفید درخشان طراحی شده که به واسطه نور طبیعی ورودی، موجب ایجاد مکانی ارگانیک، زیبا و کاربردی شده است. هم چنین استفاده از گیاهان طبیعی باعث شده تا در فضا حس طراوت و پویایی ایجاد شود. و در نهایت طراحی داخلی با استفاده از متریال چوب در بعضی قسمت های مبلمان و فریم های پنجره ها کامل شده است.

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

در این آپارتمان کوچک 18 متری به علت محدویت در فضا سعی شده تا از حداکثر فضای موجود استفاده شود و تمامی قسمت ها برای نیاز کاربر تامین شود. از اولویت های تیم معماران در طراحی این خانه کوچک علاوه بر زیبایی، کاربردی بودن فضا با ارائه راهکار های هوشمندانه بوده است.

 

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

توجه به نقاط قوت پروژه برای تقویت نمودن آن از خصوصیات مثبت طراحی محسوب می شود. در طراحی این آپارتمان بسیار کوچک قسمت بزرگی به عنوان بالکن برای ورود نور و گشایش و بزرگ تر نشان دادن فضا در نظر گرفته شده است و در عین حالی که نیاز های روحی افراد در نظر گرفته شده نقطه ی عطفی برای طراحی متناسب و کاربردی محسوب می شود.

یکی دیگر از ایده های کاربردی و در عین حال ضروری در طراحی داخلی این آپارتمان بسیار کوچک استفاده از مبلمان چندمنظوره و کم جا می باشد. که با توجه به محدودیت در فضا، نیاز های بیشتری را برطرف می سازد و بدون تداخل و محدودیت سایر بخش های خانه را از یک دیگر تفکیک کرده است.

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

طراحی آپارتمان بسیار کوچک

منبع : interiorzine

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *